Grupy >> Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza >> Forum >> Nagroda Literacka Dynia
Autor Wypowiedź
Połączone siły Fundacji im. T

26 października 2013, 14:20:04
ymoteusza Karpo0wicza i Inicjatywy Papier w dole z wiadomymi środkami wyrazu na mordeczkach donoszą o powstaniu nowej nagrody literackiej, Nagrody Dynia, zwanej też Karą Literacką Dynia.

Informacje
Nagroda Literacka Dynia to crème de la crème wśród polskich wyróżnień przyznawanych w dziedzinie literatury. To drugi - po Nagrodzie Nike - najbardziej opiniotwórczy laur literacki w Polsce, a nagradzane są najgorsze książki i cytaty roku.
Opis
Wrocławska Nagroda Literacka Dynia to crème de la crème wśród polskich wyróżnień przyznawanych w dziedzinie literatury. To drugi - po Nagrodzie Nike - najbardziej opiniotwórczy laur literacki w Polsce, a nagradzane są najgorsze książki i cytaty roku. Żarty się nas trzymają?

Niekoniecznie, bo Dynia to protest przeciwko nagradzaniu tytułów literacko wątpliwych. Wśród nominowanych książek rekrutują się najsłabsze tytuły wyróżniane i nagradzane w ogólnopolskich konkursach literackich. Nagroda Literacka Dynia będzie wyróżniać najbardziej spektakularne kiksy kapituł, m.in. Nagrody Nike, Kościelskich, Silesiusa czy... Gdyni. W ten sposób wybierane będą najgorsze z najlepszych książek w Polsce.

W 2013 roku, podczas pierwszej edycji Nagrody, zostaną ogłoszone nominacje w dziedzinie poezji w następujących kategoriach: najgorsza książka roku; najbardziej nadęty cytat roku; nagroda czytelników.

Szczegóły w pierwszych dniach listopada. Do tego czasu zostanie utworzona Kapituła Nagrody - Kary, która wylaniu dwóch z trzech mistrzów bądź mistrzyń mowy polskiej, wybór ostatniego laureata bądź laureatki pozostawiając żywej mierzwie czytelniczej.

26 października 2013, 14:24:09
Hm.

Która po wylaniu dwóch Z trzech mistrzów bądź mistrzyń itd.

26 października 2013, 14:35:46
27 października 2013, 18:53:31
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się