Grupy >> Dworzec Wschodni >> Forum >> Peron Poeazja - spotkanie z Kamilem Brewińskim i Konradem Górą
Autor Wypowiedź
25.04.2012 (środa), godzina 18:00

Gmach główny KUL, Czytelnia Instytutu Filologii Polskiej (sala nr 9)

Prowadzenie: Ewa Solska, Grzegorz Jędrek

Spotkania autorskie w tym cyklu już od roku przybliżają twórczość poetów wartych odkrycia. W tym roku zderzamy ze sobą twórczość poetów całego kraju z poezją lubelską. Łączymy w pary bliskie sobie osobowości twórcze.

Celem inicjatywy jest stworzenie spójnego projektu, który będzie oscylował wokół współczesnej literatury. Jest on skierowany zarówno do czytelników, pisarzy, jak i wszystkich interesujących się literaturą.
----------

Kamil Brewiński - ur. 3. VII 1984 roku w Lublinie, gdzie mieszka. Wiersze publikował m.in. w "Wakacie", "Wyspie", "Cegle", "Kresach", "Instynkcie", "Tyglu Kultury", "Odrze" i wielu innych. Laureat projektu "Połów 2011". W Biurze Literackim.

Konrad Góra (urodzony w 1978 roku) mieszka we Wrocławiu. Publikował w “Odrze", “Studium", “Portrecie", “Monadzie", “Ricie Baum", “Tyglu Kultury", “Cegle", antologii "Ziemie uzyskane". Laureat turnieju im. Rafała Wojaczka we Wrocławiu (dwukrotnie w 1998 i 2007 r.) i w Gliwicach. Zwycięzca slamu prozatorskiego na Festiwalu Czasopism (nagroda jury i publiczności) oraz laureat Wiosny Poetyckiej. Autor dwóch książek poetyckich: debiutu "Requiem dla Saddama Husajna i inne wiersze dla ubogich duchem" oraz niedawno wydanego tomiku "Pokój widzeń". W tym roku nominowany do nagrody Silesius.

Organizatorzy: Inicjatywa Dworzec Wschodni, Koło Krytyków Literackich KUL

20 kwietnia 2012, 13:17:40
"Bliskie osobowości twórcze" - bardzo fajny pomysł. Jestem ciekawa kogo byście mi dobrali? :)

20 kwietnia 2012, 18:42:52
Ja tam taki podobny do wszystkich jestem, że z każdym, prawda, mogę. Kamilę toć takie samo.

20 kwietnia 2012, 19:37:07
Taaaak, Góra - ur. , Brewiński - ur. , ale w przypadku Jędrka i Solskiej to z tym ur. różnie może być (bo to heretyki są).
No a jak różnie może być, to może być różnie. Tym niemniej, bo tym bardziej - prigłaszajem!

20 kwietnia 2012, 21:02:19
ok, Góra jest elastyczny, ale ja nadal nie widzę pary? ;-)

20 kwietnia 2012, 22:46:22
poszukamy
zobaczymy
unaocznimy :)

20 kwietnia 2012, 22:52:59
jestem bardzo ciekawa!

20 kwietnia 2012, 23:09:55
A tak w ogóle Grzechu - widać, żeś na Porcie - ach ta (...)Poeazja, a te szyfry takie: “Odrze", “Studium", “Portrecie", “Monadzie", “Ricie Baum", “Tyglu Kultury", “Cegle"... no no - wieje tam, co? Kołysze łupinką?
:)

20 kwietnia 2012, 23:13:52
Kto to są: Konrad Góra, Kamil Brewiński, Ewa Solska? Kto to są w kontekście dyskusji o literaturze? KTO TO SĄ????

21 kwietnia 2012, 02:57:12
Kłodziński Panie, przybądź Pan, TO SIĘ PAN DOWIESZ ! :)

21 kwietnia 2012, 06:34:58
Byłem ostatnio w Lublinie w ramach jednodniowej wycieczki dookoła miejsca, w którym się zatrzymałem na kilka dni, czyli w Kazimierzu. Najlepsze było to, że trafiłem tam dość przypadkowo, nie wiedzieć czemu, Lublin kojarzył mi się raczej, jako miejsce mało interesujące. Mogę się tylko domyślać, że może mieć to związek z nieprzyjemnymi skojarzeniami z manifestem PKWN lub pokutującą opinią, dotyczącą ubogością ściany wschodniej. Na usprawiedliwienie powiem tylko, że w trójmieście wszystkich znajomych, którym, o tym mówiłem zdziwiły moje peany na temat tego miasta, oczywiście z wyjątkiem tych, którzy tam wcześniej byli. Miałem dojechać do Zamościa, ale było za daleko i już dość późno. Już widok zamku mnie zaskoczył, a starówka jest po prostu rewelacyjna (tak się zdarzyło, że byłem w tym roku we wszystkich większych miastach w kraju i poważnie się zastanawiam, czy lubelskie stare miasto nie uznać za najładniejsze). Wszystko zresztą, co tam zobaczyłem było super. Zdecydowanie najładniejszy kościół w Polsce w jakim byłem. (nazwy nie pamiętam).
Do tego jeszcze dochodzi zachwyt nad wierszem i jego recytacją Pani Ewy na jutjubie. :)

Rozpisałem się, bo strasznie pozytywnie wspominam Lublin.
Tak, czy owak polecam wszystkim to miejsce.

22 kwietnia 2012, 01:37:58
Panie Macieju, mogę mówić za siebie - na pewno obcym nie jestem. :)

Panie Robercie, w Lubinie najgorzej jest z robotą, no jest bieda, trochę szara rzeczywistość.

23 kwietnia 2012, 02:02:51
Chcesz wiedzieć, dlaczego Andrzej Sosnowski dedykuje nowe tłumaczenia Johna Cage'a Konradowi Górze? I dlaczego w podziękowaniach do "Ekranu kontrolnego" Jacka Dehnela znajduje się Kamil Brewiński? Zapytamy na środowym spotkaniu. Zapraszamy.

23 kwietnia 2012, 10:31:20
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się